Sous vide aspergesalade

Deze aspergesalade kan met zowel witte als groene combinaties worden gemaakt, of met allebei. Hij heeft een Italiaans tintje door het gebruik van licht geroosterde pijnboompitjes en vinaigrette. Samen met beenham en hardgekookt ei smaakt het heerlijk. Door zowel de asperges als de eieren sous vide te garen, zijn de smaak en textuur optimaal.

Ingrediënten

Voor 4 personen als voorgerecht of 2 personen als lunch

600 gram witte asperges of 600 gram groene asperges of 300 gram witte en 300 gram groene asperges

100 gram beenham, in blokjes

20 gram (2 eetlepels) pijnboompitjes

2 eieren

Voor de vinaigrette

5 eetlepels extra virgine olijfolie

2 eetlepels witte wijnazijn

1 theelepel moster

1/2 theelepel zout

1/4 theelepel versgemalen zwarte peper

Bereiding

Gaar de eieren een uur sous vide op 74 graden. Ik was toevallig al vlees aan het garen op 74 graden, dus kon de eieren daar gewoon bij doen.

Door gebruik van sous vide zijn de hardgekookte eieren minder droog en hebben ze meer smaak dan eieren die gewoon in de pan zijn gekookt.

Verwijder de onderste centimeter van de witte asperges en schil ze tot aan de kop. Vacumeer ze en gaar ze 45 minuten sous vide op 85 graden.

Verwijder het onderste harde gedeelte van de groene asperges; je hoeft ze niet te schillen. Vacumeer ze en gaar ze 20 minuten sous vide op 85 graden.

Rooster de pijnboompitjes totdat ze goudbruin zijn, maar niet te donker. Ik vind dat zelf het makkelijkste in de oven, ongeveer 6 minuten op 180 graden.

Nadat de eieren en asperges sous vide zijn gegaard, kun je ze af laten koelen in koud water. Deze tijd van het jaar is het kraanwater koud genoeg en zijn ijsklontjes niet nodig.

Houd het bovenste gedeelte van de asperges apart en hak de rest in stukjes. Pel de eieren en hak ze grof.

Doe de ingrediënten voor de vinaigrette in een kom…

…en gebruik een staafmixer om er vinaigrette van te maken. Je kunt dit natuurlijk ook met een vork of garde doen.

Doe de asperges in een grote kom, samen met ei, beenham en pijnboompitjes.

Voeg vervolgens ongeveer tweederde van de vinaigrette toe.

Hussel de salade en proef of er nog meer vinaigrette nodig is.

Als je de salade niet binnen een uurtje gaat opdienen, is het beter om hem afgedekt in de koelkast te zetten voordat je de vinaigrette toevoegt. In dat geval maak je de vinaigrette het beste vlak voordat je gaat opdienen, en voegt hem dan pas toe.

Bestrooi de bovenste gedeeltes van de asperges dat je apart had gehouden met zout, of bestrijk ze met een beetje van de vinaigrette. Garneer de aspergesalade met de bovenste gedeeltes van de asperges, en dien op.

Wijn spijs combinatie

Dit is lekker met een mousserende wijn die wel droog is maar niet te droog, zoals Cava of Prosecco.

Stel hier een vraag of geen een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.